SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

MIK2

 

„Mój Kochany Mikołaju

Cały rok czekałem

Byłem bardzo, bardzo grzeczny

Bardzo się starałem…”

Tak śpiewały dzieci z naszego przedszkola witając w tym roku świętego Mikołaja. Wizyta świętego Mikołaja w naszej szkole, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Przybył punktualnie o godzinie 11. Wszystkie dzieci z całej szkoły z niecierpliwością czekały na Niego na sali gimnastycznej. Dzieci z grup przedszkolnych przygotowały krótki występ dla tak ważnego Gościa. Mikołaj był bardzo wzruszony pięknym przedstawieniem i zaraz po nim zaczął obdarowywać wszystkie dzieci prezentami. Miłym akcentem spotkania były wspólne zdjęcia z naszym Gościem. Dzieci pięknie podziękowały za prezenty, a Mikołaj obiecał że wróci do nas za rok…:)

Więcej zdjęć w galerii...

Redagowała: Paulina Piskorz

 

REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ

 

RDN

9 listopada 2018 r. nasi uczniowie, nauczyciele i pracownicy, wzięli udział w biciu rekordu dla Niepodległej.

Wszyscy w tym dniu, o godz. 1111, wspólnie odśpiewali Hymn Polski.

 

 

REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ - PIOTRKOWICE

 

 

 

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

N4

"POLSKO, NIE JESTEŚ JUŻ NIEWOLNICĄ"

 

Świętujemy setną rocznicę odzyskania przez Polskę NIEPODLEGŁOŚCI.

 

"Spośród słów używanych nieczęsto,

tłumnie dzisiaj na plac wybiegło

słowo piękne, jak honor i męstwo,

słowo, które brzmi - NIEPOLEGŁOŚĆ."

 

Redagowała: Barbara Armata

WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK

fb6

 

07 listopada 2018 roku dzieci z naszego przedszkola oraz uczniowie klas I i II wraz z wychowawcami i rodzicami wzięli udział w wycieczce do Fabryki Bombek „DECOR” w Miechowie gdzie zapoznali się z procesem wytwarzania i ozdabiania bombek choinkowych. W trakcie zwiedzania fabryki dzieci uczestniczyły w warsztatach - malowały i ozdabiały brokatem własne bombki. Na jednokolorowych kulach tworzyły fantazyjne wzory własnego pomysłu. Była to największa atrakcja wycieczki. Dzieci mogły tym samym zobaczyć, ile pracy, wysiłku i cierpliwości wymaga przygotowanie bombki do sprzedaży. Po warsztatach dowiedzieliśmy się z czego robione są bombki i w jaki sposób są projektowane. Do tych o bardziej wymyślnych kształtach stosuje się specjalne żeliwne odlewy, do których następnie wkłada się podgrzaną do wysokiej temperatury szklaną rurkę. I dmucha aż do osiągnięcia oczekiwanej wielkości. Kolejna osoba srebrzy bombki, które potem trafiają do dekoratorni, gdzie panie własnoręcznie malują ozdoby. Jedna bombka to efekt pracy około 5 osób. Na pamiątkę każde dziecko otrzymało własnoręcznie ozdobioną bombkę, którą ozdobi swoją choinkę.

Więcej zdjęć w galerii...

DZIEŃ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

   C3

 

Każdego roku uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami udają się na pobliski cmentarz, aby uczcić zbliżający się Dzień Wszystkich Świętych.

   W tym roku, w środę - 31 października, razem z Panem Kapitanem Kazimierzem Suligą - prezesem wodzisławskiego koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej zapaliliśmy znicze na grobach zasłużonych Żołnierzy oraz Nauczcycieli ze szkoły w Piotrkowicach.

   W drodze powrotnej oddaliśmy cześć pamięci Ofiarom zbrodni katyńskiej przed tablicą znajdującą się na budynku kościoła parafialnego.

Więcej zdjęć w galerii...

"WOLNI OD 100 LAT"

w1

   30 października 2018 .r w Szkole Podstawowej w Piotrkowicach odbył się konkurs Pieśni i Piosenki Niepodległościowej pt. „Wolni od 100 lat”. Wzięli w nim udział uczniowie ze wszystkich szkół z terenu Gminy Wodzisław. Spośród zaproszonych gości p. dyrektor wyłoniła jury w składzie:

Ks. Mariusz Chmura- przewodniczący

p. Barbara Kałka- dyrektor Przedszkola Samorządowego w Wodzisławiu;

p. Elżbieta Puto- Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Wodzisławiu;

p. Jerzy Kostyła- Dyrektor Samorządowej Szkoły Podstawowej w Wodzisławiu

Po zaciętej rywalizacji i burzliwych obradach jury wyłoniło zwycięzców:

W grupie I – IV:

I miejsce -O. Zapał- SP Piotrkowice

II miejsce – A. Wolder -SP Niegosławice

III miejsce – A. Kowal -SSP Brzeście

W grupie VI – VIII:

I miejsce – Z. Roter- SSP Wodzisław

II miejsce – N. Bednarska -SSP Wodzisław

III miwjsce – K. Woźniak –SP Piotrkowice

 Nagrodę Publiczności otrzymała K. Woźniak ze Szkoły Podstawowej w Piotrkowicach.

w0

Więcej zdjęć w galerii...

 

Redagowała: Izabela Filip