SPOTAKNIE Z MIKOŁAJEM _ INFORMACJA

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

ODBĘDZIE SIĘ

6 GRUDNIA 2019 O GODZ. 1000

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

   11 list

   8 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. O godzinie 11.11 cała nasza społeczność szkolna odśpiewała hymn państwowy. Uczniowie wykazali się znajomością wszystkich czterech zwrotek polskiego hymnu. Po tym odbył się występ przygotowany przez klasę ósmą pod kierownictwem pani Kamili Włodarczyk. Uczniowie odczytali najważniejsze wydarzenia z historii odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku po 123 latach niewoli oraz wyrecytowali wiersze o tematyce patriotycznej. Na tym apel zakończono.

Redagowała: Kamila Włodarczyk

PAMIĘTAMY

c1

Jak co roku nasi uczniowie w towarzystwie Pana Kazimierza Suligi - Kombatanta II wojny światowej, udali się wraz z nauczycielami na pobliski parafialny cmentarz, aby uczcić pamięć poległych Partyzantów, zmarłych Pracowników szkoły oraz zmarłych bliskich. 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

den1

Z okazji tego święta, potocznie nazywanego Dniem Nauczyciela, odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z udziałem uczniów, nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości.

Pani Dyrektor powitała wszystkich zebranych i przekazała mikrofon w ręce uczniów: Karoliny Woźniak i Huberta Skalmierskiego, którzy przybliżyli wszystkim okoliczności powstania Komisji Edukacji Narodowej oraz reformy podjęte przez to pierwsze na świecie Ministerstwo Oświaty.

W scenie kostiumowej występowali:

Wiktor Zięba – Hugo Kołłątaj

Maksymilian Karyś – Grzegorz Piramowicz

Kacper Kapcia – Julian Niemcewicz

W dalszej części uczniowie zaprezentowali wiersze i piosenki oraz złożyli życzenia i wręczyli kwiaty pracownikom szkoły.

Następnym punktem programu uroczystości było ślubowanie uczniów pierwszej klasy na uczniów Szkoły Podstawowej w Piotrkowicach oraz pasowanie na czytelnika. Wszyscy pierwszacy zdali „test” pozytywnie i stali się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. W nagrodę otrzymali dyplomy i upominki od swoich kolegów z drugiej klasy, rodziców oraz przedstawicieli Urzędu Gminy w Wodzisławiu.

Zaproszeni goście: ks. Mariusz Chmura,, p. Kazimierz Suliga oraz p. Renata Koziara złożyli nauczycielom i uczniom serdeczne życzenia okraszone słodyczami.

Rodzice przygotowali również słodki poczęstunek.

Redagowała: Ewa Kędra

 

Zdjęcia z uroczystości wkrótce w galerii.

WYCIECZKA

O1

 

Na początku października (03 - 04.10.19) wybraliśmy się na dwudniową wycieczkę po województwie opolskim. Zwiedzilismy m. in. Narodowe Centrum Polskiej Piosenki w Opolu, mieliśmy możliwość stanąć na deskach sceny Amfiteatru Opolskiego, byliśmy także w ZOO. Poza Opolem zwiedziliśmy Zamek w Mosznej oraz Jurapark w Krasiejowie.

 

Więcej zdjęć wkrótce w galerii...

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

su1

 

Zgodnie z planem pracy Samorządu Uczniowskiego, koniec września to czas, kiedy w naszej szkole uczniowie wybierają przewodniczącego.

W tym roku do rywalizacji o to stanowisko stanęło dwoje uczniów:                                                                            z klasy VII Magdalena Odrobińska i z kl. VIII Tomasz Wójcik.

Wszyscy uczniowie zebrani na Sali gimnastycznej wysłuchali programów wyborczych kandydatów, po czym przystąpili do głosowania.

Po głosowaniu i komisyjnym przeliczeniu oddanych głosów, Opiekun SU ogłosiła, że zdecydowaną większością głosów przewodniczącym Samorządu uczniowskiego, po raz kolejny, został uczeń kl. VIII Tomasz Wójcik. GRATULACJE !!!!

Redagowała: Izabela Filip