DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

den1

Z okazji tego święta, potocznie nazywanego Dniem Nauczyciela, odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z udziałem uczniów, nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości.

Pani Dyrektor powitała wszystkich zebranych i przekazała mikrofon w ręce uczniów: Karoliny Woźniak i Huberta Skalmierskiego, którzy przybliżyli wszystkim okoliczności powstania Komisji Edukacji Narodowej oraz reformy podjęte przez to pierwsze na świecie Ministerstwo Oświaty.

W scenie kostiumowej występowali:

Wiktor Zięba – Hugo Kołłątaj

Maksymilian Karyś – Grzegorz Piramowicz

Kacper Kapcia – Julian Niemcewicz

W dalszej części uczniowie zaprezentowali wiersze i piosenki oraz złożyli życzenia i wręczyli kwiaty pracownikom szkoły.

Następnym punktem programu uroczystości było ślubowanie uczniów pierwszej klasy na uczniów Szkoły Podstawowej w Piotrkowicach oraz pasowanie na czytelnika. Wszyscy pierwszacy zdali „test” pozytywnie i stali się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. W nagrodę otrzymali dyplomy i upominki od swoich kolegów z drugiej klasy, rodziców oraz przedstawicieli Urzędu Gminy w Wodzisławiu.

Zaproszeni goście: ks. Mariusz Chmura,, p. Kazimierz Suliga oraz p. Renata Koziara złożyli nauczycielom i uczniom serdeczne życzenia okraszone słodyczami.

Rodzice przygotowali również słodki poczęstunek.

Redagowała: Ewa Kędra

 

Zdjęcia z uroczystości wkrótce w galerii.