WYCIECZKA DO TORUNIA

t0

    Piękna jesienna pogoda skłoniła nas do wyjazdu na dwudniową wycieczkę w dn. 04-05.10.18 do województwa kujawsko - pomorskiego. Naszym celem był Toruń, jednak po drodze odwiedziliśmy Ciechocinek, aby móc podziwiać tężnie solankowe, które są uznawane za największe konstrukcje drewniane tego typu w Europie.

   Natomiast Toruń urzekł nas w szczególności Starym Mistem, którego historię poznawaliśmy dzięki naszemu przewodnikowi.

  Mieliśmy także możliwość zobaczyć ruiny zamku krzyżackiego oraz zwiedzić twierdzę Fort IV. W Planetarium odbyliśmy niesamowitą wirtualną podróż do granic poznawalności Wszechświata. To dzięki Mikołajowi Kopernikowi zrozumiano, że nasz świat jest jedynie jedną z wielu planet, dlatego chętnie zobaczyliśmy dom, który niegdyś należał do jego rodziny.

  Jednak największą atrakcją było własnoręczne wykonanie toruńskich pierników. Część z uczestników wycieczki rozkoszowała się ich smakiem niemal zaraz po wyjęciu z pieca.

 

Więcej zdjęć w galerii

FINAŁ AKCJI "OŻYWIĆ POLA"

op7

   Dnia 26.09.18 r. delegacja z naszej szkoły w składzie:

  • uczniowie: Gabriela Wasik, Julia Otręba, Łukasz Zaręba, Aleksandra Pietras, Bartłomiej Zuchowicz, Karolina Woźniak, Aleksandra Zaczkowska, Magdalena Odrobińska
  • opiekunowie: Dyrektor Szkoły - pani Ewelina Zięba, Koordynator Projektu - pani Ewa Kędra,

brali udział w Wielkim Finale X edycji programu "Ożywić pola. Rok gęgawy". Nasza szkoła znalazła się w gronie 30 finalistów z całej Polski, ostatecznie zajęliśmy 11 miejsce.

   Uroczyste spotkanie finalistów, połączone zwręczeniem nagród dla najlepszych szkół i myśliwych odbyło się w Auli Wydziału Nauk o Zwierzętach Szkoły Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

   Od przedstawicieli "Łowca Polskiego" otzrymaliśmy książki, album fotograficzny oraz bezpłatną roczną prenumeratę tego czasopisma.

   Po obiedzie czekała nas niespodzianka - myśliwi z KŁ "Mozgawa" zabrali nas na wycieczkę do pałacu Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Dzięki temu mogliśmy obejrzeć przepiękną barokową architekturę, bogate pałacowe wnętrza oraz ogród i park.

   W drodze powrotnej Prezes Koła "Mozgawa" ufundował dodatkowy posiłek dla wszystkich uczniów i opiekunów.

   Podsumowanie naszego udziału w "Roku Gęgawy" nastąpiło również na apelu w szkole. Po powrocie z Warszawy pani Ewa Kędra przedstawiła nagrodzonych uczniów, zaprezentowała nagrody oraz opowiedziała całej społeczności szkonej o przebiegu Wielkiego Finału akcji "Ożywić pola".

Redagowała: Ewa Kędra

Więcej zdjęć w galerii

POLICJANT W PRZEDSZKOLU

pp6

  W poniedziałek 24 września, już po raz drugi w tym roku szkolnym, w naszej szkole gościł przedstawiciel Policji. Tym razem był to Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie - Pan Michał Kowalczyk.

   Pan Policjant zawitał do odziału przedszkolnego, gdzie przeprowadził pogadankę na temat bezpiecznych zachowań w drodze i w domu. Na koniec nasze Przedszkolaki dostały po słodkiej niespodziance.

Więcej zdjęć w galerii

AKCJA "SPRZĄTANIE ŚWIATA"

as4

  Jak co roku tak i dziś - 21 września, nasi uczniowie uczestniczyli w akcji "Sprzątanie Świata" zorganizowanej przez Panią Ewę Kędra - Opiekuna Szkolnego Koła Ligii Ochrony Przyrody.

Więcej...

PIERWSZAKI W KRUSIKOWIE

Bez tytułu

SPOTKANIE ZE STRAŻAKIEM, POLICJANTEM I PRACOWNIKAMI KRUS

   20 września 2018 r. odbyło się spotkanie uczniów klasy pierwszej ze strażakiem, policjantem i pracownikami KRUS. Celem akcji była promocja bezpiecznych zachowań.

   Strażak zapoznawał pierwszaków z zasadami zachowania się podczas pożaru, zadymienia oraz utrwalał numery alarmowe.

   Pracownicy KRUS za pomocą pokazu multimedialnego w formie zabawnej bajeczki (Krusikowo) promowali zasady bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym.

   Funkcjonariusz Policji przypominał dzieciom o bezpieczeństwie ruchu drogowego w drodze do i ze szkoły.

   Uczniowie klasy pierwszej otrzymali od pracowników KRUS tematyczne upominki.

 

Redagowała: Barbara Armata

 Więcej zdjęć w galerii

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

SU

   Czwartek 13 września był w naszej szkole ważnym dniem, ponieważ odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.

  W wyborach tegorocznych przedstawicieli szkoły brali udział wszyscy obecni uczniowie oraz nauczyciele. Najmłodsi mogli liczyć na pomoc swoich wychowawców. Następnie Pani Dyrektor Ewelina Zięba wraz z Opiekunem Samorządu Uczniowskiego - Panią Izabelą Filip, przy wszystkich obecnych przeliczyły oddane głosy i przedstawiły wyniki wyborów.

Więcej...