Innowacja pedagogiczna
„Z Babcią i Dziadkiem przez świat”

Zespół autorów innowacji:

  • Aneta Jarosińska
  • Dorota Stawiarz
  • Jolanta Mrozińska
  • Ilona Walocha
  • Anna Górska

Tytuł innowacji: „Z Babcią i Dziadkiem przez świat”

Miejsce realizacji:

  1. Przedszkole Samorządowe w Wodzisławiu;
  2. „Przedszkole z Uśmiechem” i oddział przedszkolny w SSP im. Adama Mickiewicza w Lubczy;
  3. Oddział Przedszkolny w SSP im. Jana Pawła II w Brześciu;
  4. Oddział Przedszkolny przy SP im. Jednostki Ziemi Kieleckiej w Mierzawie;
  5. Oddział Przedszkolny przy SP Pomnik Tysiąclecia im. Partyzantów Ziemi Jędrzejowskiej w Piotrkowicach.

Planowany termin realizacji innowacji:
listopad 2015r. – czerwiec 2017r.

Z wizytą w sklepie

Z wizytą w sklepie

We wtorek 23 maja w ramach Innowacji Pedagogicznej „Z Babcią i Dziadkiem przez świat” udaliśmy się do sklepu, w którym pracuje babcia Ali – Pani Małgorzata Pietras.

Opowiedziała dzieciom, na czym polega praca w sklepie i co się tam znajduje. Na koniec wizyty dzieci zostały poczęstowane słodyczami. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola i zaczęliśmy bawić się w sklep.

Wiosenny ogródek w przedszkolu

2017 wiosenny ogrod minW poniedziałek 3 kwietnia w ramach Innowacji Pedagogicznej "Z Babcią i Dziadkiem przez świat" do naszego przedszkola przyszła babcia Karola, pani Halina Kordyś. Wraz z dziećmi sadziła do doniczek cebule, czosnek, słonecznik, bób i wiele innych warzyw. Każde dziecko miało swoją doniczkę z ziemią, więc wszyscy byli zaangażowani w pracę. Teraz dzieci podlewają i doglądają swoich roślinek, by nam pięknie urosły.

Czytaj więcej: Wiosenny ogródek w przedszkolu

Ćwiczenia gimnastyczne z babcią Teresą

2017 cwicz ter minDnia 22 lutego w ramach innowacji pedagogicznej ,,Z Babcią i Dziadkiem przez świat” przybyła do nas pani Teresa Bazanek, babcia Wiktorii. Pani Teresa jest emerytowaną nauczycielką wychowania fizycznego, więc postanowiła z dziećmi trochę poćwiczyć. Każde dziecko przyniosło   z domu strój na zmianę i po przebraniu zaczęły się zajęcia.

Czytaj więcej: Ćwiczenia gimnastyczne z babcią Teresą

Powitanie wiosny

2017 marzanna minWe wtorek 21 marca dzieci z oddziału przedszkolnego, zerówki oraz uczniowie z klas I – VI wybrali się na spacer nad rzekę, by tam pożegnać zimę. Wiktoria Skalmierska przyniosła piękną Marzannę.
W powitaniu wiosny towarzyszyła nam babcia Zuzi, pani Danuta Pozorska. Opowiadała dzieciom o zwyczajach związanych z pożegnaniem zimy, a witaniem wiosny. Pomogła dzieciom zapalić Marzannę, a także wraz z dziećmi z zerówki wrzucała kostki lodu do rzeki. Mamy nadzieję, że zima do nas już nie powróci.

Czytaj więcej: Powitanie wiosny

II Gminny Przegląd Poezji Religijnej dla Przedszkolaków

2017 przeg poez min,,Idźcie i głoście, Pan jest wśród nas”.

Dnia 24 stycznia 2017 r. w świetlicy Zespołu Szkół w Wodzisłaiu odbył się II Gminny Przegląd Poezji Religijnej dla Przedszkolaków ,,Idźcie i głoście, Pan jest wśród nas”, zorganizowany w ramach innowacji pedagogicznej ,,Z Babcią i Dziadkiem przez świat” przez Przedszkole Samorządowe w Wodzisławiu.

Czytaj więcej: II Gminny Przegląd Poezji Religijnej dla Przedszkolaków