XVIII Halowy Turniej Piłki Nożnej

W dniu 3 lutego 2018r. w Wodzisławiu odbył się XVIII Halowy Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych pod hasłem „Sport Alternatywą dla Alkoholu i Narkotyków”. Organizatorem Turnieju był Klub Sportowy „Partyzant” i Gminna Komisja d/s. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
w Wodzisławiu. W turnieju wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe z terenu gminy. Nasza drużyna rywalizowała w grupie z drużynami z Mierzawy oraz Lubczy.

Czytaj więcej: XVIII Halowy Turniej Piłki Nożnej

I MIKOŁAJKOWY GMINNY TURNIEJ SZACHOWY

Uczniowie naszej szkoły brali udział w I Mikołajkowym Gminnym Turnieju Szachowym dziewcząt i chłopców klas I-VII, który odbył się 08 grudnia w SSP w Wodzisławiu.

Szkołę reprezentowali:

Gabriela Wasik – kl. VII

Gabriel Am Ali – kl. VII

Łukasz Zaręba – kl. VII

Największy sukces odniosła Gabriela Wasik, która, zajęła II miejsce wśród dziewcząt klas starszych.

Mikołajkowy Turniej Szachowy ma stać się już tradycją i na stałe wejść do kalendarza gminnych zawodów sportowych.

Gminne Zawody Strzeleckie

17 listopada 2017r. w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji, z okazji Święta Niepodległości, odbyły się Gminne Zawody Strzeleckie. Uczestniczyło w nich 5 szkół podstawowych z terenu gminy Wodzisław. Zawody miały na celu popularyzację strzelectwa sportowego wśród dzieci. W czasie trwania zawodów prowadzona była klasyfikacja zespołowa i indywidualna.

Drużynowo miejsce I zajęli uczniowie SP w Wodzisławiu (306 pkt), II miejsce – SP
w Lubczy (306 pkt), III miejsce – SP w Mierzawie (296 pkt) , IV miejsce – SP
w Piotrkowicach (288 pkt), V miejsce – SP w Niegosławicach (257 pkt).

Naszą szkołę reprezentowali: Julia Otręba, Gabriela Wasik, Artur Kapcia, Michał Morawiecki.

Gminne Indywidualne Zawody w Tenisie Stołowym

W dniu 17 października 2017r.  na terenie GOSiR w Wodzisławiu odbyły się Gminne Indywidualne Zawody w Tenisie Stołowym. Uczestniczyło w nich 16 uczniów z 5 szkół podstawowych z terenu gminy Wodzisław. Zawody miały na celu popularyzację tenisa stołowego wśród dzieci. W czasie trwania zawodów prowadzona była klasyfikacja indywidualna w kategorii chłopców i dziewcząt.

W kategorii chłopców 1 miejsce zajął Michał Morawiecki, 4 Artur Kapcia. W klasyfikacji dziewcząt 1 miejsce wywalczyła Gabriela Wasik, 3 Julia Otręba. Najlepsze 3 osoby z każdej kategorii otrzymały statuetki oraz dyplomy.

Szkolny Klub Sportowy

Od początku 2017r. w naszej szkole realizowany był program Ministerstwa Sportu i Turystyki „Szkolny Klub Sportowy” w ramach rozwijania sportu, poprzez wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży. Krajowym operatorem programu jest Instytut Sportu – Państwowy Instytut Badawczy.

Program polega na umożliwieniu powstania jednej lub dwóch grup w każdej szkole
i prowadzeniu z nimi sportowych zajęć  pozalekcyjnych. I etap zakończy się wraz z przyjściem wakacji. Natomiast II etap trwać będzie od początku roku szkolnego 2017/18 do końca roku kalendarzowego 2017. Nasza grupa liczyła 18 uczestników. Prowadzone były zajęcia ogólnorozwojowe, z naciskiem na piłkę nożną oraz piłkę ręczną.

Przez cały okres trwania I etapu programu, prowadzona była klasyfikacja strzału do bramki oraz rzutu do bramki. Wyniki przedstawiają się nastepująco:

                                    Strzał do bramki chłopców

 1. Michał Morawiecki – 14
 2. Cezary Wójcicki -13
 3. Rafał Stanek-8            

Strzał do bramki dziewcząt    

 1. Gabriela Wasik-7
 2. Katarzyna Gawłowska-6
 3. Roksana Odrobińska-4

Rzut do bramki chłopców

 1. Wiktor Zięba-17
 2. Łukasz Zaręba-14
 3. Kacper Kapcia-13

Rzut do bramki dziewcząt

 1. Julia Otręba -12
 2. Katarzyna Bardońska-8
 3. Aleksandra Zaczkowska-7

 

Gminne biegi sztafetowe

9 czerwca 2017r. na stadionie klubu sportowego „Partyzant” w Wodzisławiu odbyły się Gminne Biegi Sztafetowe. Uczestniczyło w nich 5 szkół z terenu gminy Wodzisław. Każda drużyna posiadała w swoim składzie 2 chłopców i 2 dziewczyny. Konkurencja polegała na przebiegnięciu jednego okrążenia stadionu (400m) dla dziewcząt, oraz dwóch dla chłopców. Naszą szkołę reprezentowali: Roksana Odrobińska, Gabriela Wasik, Rafał Stanek, Michał Morawiecki.

Po zaciętej końcówce biegu ostatecznie zajęliśmy pierwsze miejsce, wyprzedzając SP w Lubczy, oraz SP w Niegosławicach.

Drużyny, które zdobyły miejsca 1-3 zostały uhonorowane pamiątkowymi statuetkami.

 

Wyjazdy na basen

W kwietniu, maju oraz czerwcu 2017r. już po raz kolejny grupa uczniów naszej szkoły, wraz z opiekunem p. Michałem Karczewskim, uczestniczyła w ośmiu wyjazdach na basen do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sędziszowie . Były one dofinansowane przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Urząd Gminy w Wodzisławiu.

Wyjazdy odbywały się w ramach nauki pływania, integracji dzieci, były także aktywną formą spędzania wolnego czasu. Ich celem było krzewienie kultury fizycznej wśród uczniów. Dzieci czuły się na pływalni „jak ryby w wodzie”, chętnie korzystały ze sprzętów dostępnych na basenie, w celu urozmaicenia wodnych szaleństw.