I MIKOŁAJKOWY GMINNY TURNIEJ SZACHOWY

Uczniowie naszej szkoły brali udział w I Mikołajkowym Gminnym Turnieju Szachowym dziewcząt i chłopców klas I-VII, który odbył się 08 grudnia w SSP w Wodzisławiu.

Szkołę reprezentowali:

Gabriela Wasik – kl. VII

Gabriel Am Ali – kl. VII

Łukasz Zaręba – kl. VII

Największy sukces odniosła Gabriela Wasik, która, zajęła II miejsce wśród dziewcząt klas starszych.

Mikołajkowy Turniej Szachowy ma stać się już tradycją i na stałe wejść do kalendarza gminnych zawodów sportowych.

Gminne Zawody Strzeleckie

17 listopada 2017r. w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji, z okazji Święta Niepodległości, odbyły się Gminne Zawody Strzeleckie. Uczestniczyło w nich 5 szkół podstawowych z terenu gminy Wodzisław. Zawody miały na celu popularyzację strzelectwa sportowego wśród dzieci. W czasie trwania zawodów prowadzona była klasyfikacja zespołowa i indywidualna.

Drużynowo miejsce I zajęli uczniowie SP w Wodzisławiu (306 pkt), II miejsce – SP
w Lubczy (306 pkt), III miejsce – SP w Mierzawie (296 pkt) , IV miejsce – SP
w Piotrkowicach (288 pkt), V miejsce – SP w Niegosławicach (257 pkt).

Naszą szkołę reprezentowali: Julia Otręba, Gabriela Wasik, Artur Kapcia, Michał Morawiecki.

Gminne Indywidualne Zawody w Tenisie Stołowym

W dniu 17 października 2017r.  na terenie GOSiR w Wodzisławiu odbyły się Gminne Indywidualne Zawody w Tenisie Stołowym. Uczestniczyło w nich 16 uczniów z 5 szkół podstawowych z terenu gminy Wodzisław. Zawody miały na celu popularyzację tenisa stołowego wśród dzieci. W czasie trwania zawodów prowadzona była klasyfikacja indywidualna w kategorii chłopców i dziewcząt.

W kategorii chłopców 1 miejsce zajął Michał Morawiecki, 4 Artur Kapcia. W klasyfikacji dziewcząt 1 miejsce wywalczyła Gabriela Wasik, 3 Julia Otręba. Najlepsze 3 osoby z każdej kategorii otrzymały statuetki oraz dyplomy.

Szkolny Klub Sportowy

Od początku 2017r. w naszej szkole realizowany był program Ministerstwa Sportu i Turystyki „Szkolny Klub Sportowy” w ramach rozwijania sportu, poprzez wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży. Krajowym operatorem programu jest Instytut Sportu – Państwowy Instytut Badawczy.

Program polega na umożliwieniu powstania jednej lub dwóch grup w każdej szkole
i prowadzeniu z nimi sportowych zajęć  pozalekcyjnych. I etap zakończy się wraz z przyjściem wakacji. Natomiast II etap trwać będzie od początku roku szkolnego 2017/18 do końca roku kalendarzowego 2017. Nasza grupa liczyła 18 uczestników. Prowadzone były zajęcia ogólnorozwojowe, z naciskiem na piłkę nożną oraz piłkę ręczną.

Przez cały okres trwania I etapu programu, prowadzona była klasyfikacja strzału do bramki oraz rzutu do bramki. Wyniki przedstawiają się nastepująco:

Gminne biegi sztafetowe

9 czerwca 2017r. na stadionie klubu sportowego „Partyzant” w Wodzisławiu odbyły się Gminne Biegi Sztafetowe. Uczestniczyło w nich 5 szkół z terenu gminy Wodzisław. Każda drużyna posiadała w swoim składzie 2 chłopców i 2 dziewczyny. Konkurencja polegała na przebiegnięciu jednego okrążenia stadionu (400m) dla dziewcząt, oraz dwóch dla chłopców. Naszą szkołę reprezentowali: Roksana Odrobińska, Gabriela Wasik, Rafał Stanek, Michał Morawiecki.

Po zaciętej końcówce biegu ostatecznie zajęliśmy pierwsze miejsce, wyprzedzając SP w Lubczy, oraz SP w Niegosławicach.

Drużyny, które zdobyły miejsca 1-3 zostały uhonorowane pamiątkowymi statuetkami.

Wyjazdy na basen

W kwietniu, maju oraz czerwcu 2017r. już po raz kolejny grupa uczniów naszej szkoły, wraz z opiekunem p. Michałem Karczewskim, uczestniczyła w ośmiu wyjazdach na basen do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sędziszowie . Były one dofinansowane przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Urząd Gminy w Wodzisławiu.

Wyjazdy odbywały się w ramach nauki pływania, integracji dzieci, były także aktywną formą spędzania wolnego czasu. Ich celem było krzewienie kultury fizycznej wśród uczniów. Dzieci czuły się na pływalni „jak ryby w wodzie”, chętnie korzystały ze sprzętów dostępnych na basenie, w celu urozmaicenia wodnych szaleństw.

Gminne Zawody w Piłkę Nożną Dziewcząt

W dniu 30 maja 2017r. na obiektach sportowych Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wodzisławiu odbył się Gminny Turniej w Mini Piłkę Nożną Dziewcząt. Brały w nim udział wszystkie Szkoły Podstawowe z Gminy Wodzisław.

Nasza drużyna rywalizowała w grupie z drużynami z Wodzisławia oraz Lubczy.

Piotrkowice – Wodzisław 0 - 0

Piotrkowice – Lubcza 4 - 2

Po zajęciu pierwszego miejsca w grupie awansowaliśmy do półfinału, gdzie po wyrównanym meczu przegraliśmy z SP Brzeście 0 – 1 i został nam mecz o trzecie miejsce, w którym pokonaliśmy po rzutach karnych SP Lubcza. W regulaminowym czasie gry padł bezbramkowy remis.

Naszą szkołę reprezentowały: Julia Otręba, Roksana Odrobińska, Katarzyna Bardońska, Gabriela Wasik, Aleksandra Zaczkowska, Magdalena Odrobińska, Magdalena Gruszka.

Wszystkie bramki dla naszej drużyny zdobyła Gabriela Wasik.

Drużyny, które zajęły pierwsze trzy miejsca zostały uhonorowane pucharami. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Tytuł najlepszej zawodniczki powędrował do Darii Kopeć z SP

Lubcza, natomiast najlepszą bramkarką została Dominika Jachymczyk z SP Brzeście.